چرا رای «نه» به انتخابات جمهوری اسلامی داد؟


نه_به_انتخابات_در _ایران

نه به انتخابات در جم. اس. ایران

«… دروغ و تقیه در اصول و ذات جمهوری اسلامی در مفهوم شرعی و مذهبی آن نهفته است. در این حالت در جامعه اسلامی، اصولگرایی و اصلاح طلبی هر دو به همان اندازه از آن چشمه ریا برخوردارند که در بطن دین در تمام رنگارنگی آن نهفته است. دروغ و تقلّب در تمام ادوار انتخاباتی جمهوری اسلامی حاکم بوده است. اصولگرایی و اصلاح طلبی به همان اندازه در یک قالب فلسفی می گنجد.»

تورنتو – د. خ. اونق: این روز ها بحث انتخابات در ایران داغ تر از هر سال دیگر است. و در یک طرف مردم و در طرف دیگر حاکمیّت جمهوری اسلامی با دو بال متضاد در عین حال هم آرمان در چپاولگری خلق الله در ایران که هر دو بال به نفع ملّت به بند کشیده شده ایران پرواز نمی کند. …

شناخت جامعه امروز و مقایسه تطبیقی آن با قوالب فلسفی کلاسیک در دیدگاه نوین ابزارهایی را می طلبد که در مقایسه با جوامع امروز جهانی می توان آن ها را کنار هم قرار داد و به تفاوت های چشمگیر آن در قانونگذاری که در عصر گلوبال امروز پیچیده به نظر می رسد، پی برد. بدینوسیله می توان جوامعی همچون ج. ا. ایران را با امحاء شریعت آن شناخت و تصمیم گرفت؛ که آیا به این رژیم رای داد یا نه؟ …

در چنین شرایطی با آنالیز شرایط امروز که مسلزم شناخت نسبی آن است، به نتایجی دست یافت. این تعقّل را باید در تطبیق جامعه امروز ایران عمومیّت داد و در این امر مثال جمهوری اسلامی را در مقایسه با جوامع پیشرفته جهانی مورد مقایسه قرار داد. در اینجا ذیلاً به این مورد می پردازیم.

جمهوری اسلامی وابسته است نه به زور و قدرت، که به مکر و توانائی ذاتی شان برای حیله گری و تمایل بی حد و حصر آن به اصول دروغ و ریا در اصل «تقیه» که در طول حیات حکام دینی در بکارگیری آن زبده تر شده اند. چنانکه آمریکا به تجهیزات نظامی و تکنولوژی، چین به تفکّر و ایدئولوژی، روسیّه به اتم و سیاست، ژاپن به نوآوری و فنآوری علمی مجهز اند. امّا پدیده مذهب تشیّع، جمهوری اسلامی را به هنر فریب و دروغ تجهیز نموده است. بهمین جهت در مفهوم عامه مردم ایران سیاست را در دروغ و فریب تعمیم داده اند. این پدیده همچون بیماری مزمنی در کل جامعه مدنی ایران زمینه رشد ناهنجاری های اجتماعی عمده ای را فراهم نموده است. آن در حالی است که بکار گیری سیاست درست در علم دیپلماسی و روابط بین المللی پیشرفته امروز در امر اسقرار حاکمیت و گردانش یک کشور متمدن، در صداقت روابط انسانها تفهیم و توضیح پذیر است نه در فریب جامعه.

بدینوسیله با تفهیم سیاست دروغ در جامعه سیاسی ایران، جمهوری اسلامی تلاش می کند خود را چند صباحی در قدرت سرپا نگه دارد. همان قدرتی که بصورت قوای نظامی – تکنولوژی، تفکّر سیاسی، روابط دیپلماسی و فنآوری و نوآوری در کشورهای پیشرفته شکل گرفته است، در جمهوری اسلامی بشکل فریب و نیرنگ و اصول دروغپردازی در اصل تقیه نهادینه شده و به آن مشروعیّت قانونی بخشیده است.

پس دروغ و تقیه در اصول و ذات جمهوری اسلامی در مفهوم شرعی و مذهبی آن نهفته است. در این حالت در جامعه اسلامی، اصولگرایی و اصلاح طلبی هر دو به همان اندازه از آن برخوردارند که در بطن عقاید ارتجاعی دین نهفته است. تشبث و آویختگی جمهوری اسلامی به مکر و حیله بهمان اندازه طبیعی است که امپریالیسم در موقع لزوم و در برابر هجوم مهاجم به تجهیزات نظامی و سیاسی خود متوسل می شود و استدلال می کند که به یقین حق دارند از ان بهره مند گردند.

به همین دلیل است که جمهوری اسلامی در کشف فریب در کارهای اهالی تحت حکومت خود بسیار چابک و زبده است و گول زدن جمهوری اسلامی در این امر کار چندان آسانی نیست.

امّا این نقص اساسی مازاد بر کور ذهنی و افق دید محدود آنها با توسل به مذهب و موهومات متافیزیکی، سبب می شود که صفات نادرستی، بی وفایی، نمک نشناسی و خیانت در جمهوری اسلامی شکل بگیرد و جامعه اطراف خود را نیز به نیرنگ و فساد منتج از آن بیآلایند. چنانچه در تمام ادوار انتخاباتی آن چنین بوده است. اصولگرایی و اصلاح طلبی به همان اندازه در یک قالب فلسفی قرار گرفته اند.

اصول فلسفی تکامل طبیعت جامعه مقرر داشته که وظیفه تداوم علم و صنعت و انتشار آن بر گرده کشورهای پیشرفته و مجهّز به تکنولوژی، سیاست، دیپلماسی و دموکراسی قرار داده شده است تا دانش بشری رو به زوال و انحطاط نگذارد. این اراده راسخ و هدف جامعه شناسی در باره بشریّت است که در دشمنی جمهوری اسلامی در پیشرفت بشری با آنها تجلّی می یابد. برای شناخت جمهوری اسلامی قانونی مستدلتر از این وجود ندارد. پس نباید به انتخابات در جمهوری اسلامی رای مثبت داد. …

Advertisements

ممنون از دیدگاهی که گذاشتید.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: