مدارك مستند قتل رفسنجاني و دلايل آن


رفسنجانی و پسرش مهدی هاشمی

رفسنجانی و پسرش مهدی هاشمی

جبهه آزادیخواهان ایران: همچنان كه‌ پیشتر خبرگزاري جاما، خبری را تحت عنوان “مهدی هاشمی رفسنجانی: پدرم را کشتند” درج نموده‌ بود، روز بروز گوشه‌هایی از چگونگی قتل هاشمی رفسنجانی اشكارتر میشود، در همین زمینه‌ توجه‌ شما را به‌ گزارش زیر جلب میكنیم:

اکبر هاشمی‌ رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام یکشنبه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۵ در بیمارستان‌ تجریش به قتل رسید. نخست آنکه چگونه این افراد نیم ساعت قبل از بروز ایست قلبی هاشمی رفسنجانی از بروز چنین حادثه ای مطلع بودند؟

اکبر هاشمی‌ رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام یکشنبه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۵ در بیمارستان‌ تجریش به قتل رسید. درگذشت اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصحلت نظام، با وجود آنکه ۸۲ سال داشت، بسیار غیرمنتظره بود چرا که قبلا هیچگونه وضعیت نامساعد جسمی از او منتشر نشده بود. ….

مطالب مرتبط با قتل هاشمی رفسنجانی: 1. مهدي هاشمي: پدرم را كشتند 2. افشا گري فوري، درباره مرگ رفسنجاني 3. اكبر هاشمي رفسنجاني به علت سكته قلبي در گذشت

نکته بسیار مهمی که دلیل محکمی بر قتل هاشمی‌رفسنجانی به وسیله گروه های قدرت در جمهوری اسلامی میباشد این است که سایت خبری فرهنگ نیوز، در ساعت ۳۰:۱۷ دقیقه بعد از ظهر روز یکشنبه اعلام می نماید که سایت رسمی دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری هک شده است و هک کنندگان این سات خبر دروغی حاکی بر درگذشت هاشمی رفسنجانی را در ساعت ۲۳: ۱۷ دقیقه بر روی این سایت منتشر کرده اند. اما این خبر دروغ به سرعت از سوی محسن هاشمی فرزند ارشد رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تکذیب میشود.

محسن هاشمی رفسنجانی فرزند آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس متعلق به سپاه پاسداران، تأکید میکند که هاشمی رفسنجانی در صحت و سلامت کامل به سر می‌برند.

همچنین محمد هاشمی مسئول دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با فارس، ضمن تکذیب خبر منتشر شده بر روی سایت دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری مبنی بر درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهار میدارد که بنده دقایقی پیش خدمت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بودم و وی در سلامت کامل به سر می‌برد و حال وی هم هیچ مشکلی ندارد.

از سوی دیگرآیت‌الله قریشی نماینده مجلس خبرگان رهبری نیز تأکید میکند که هاشمی رفسنجانی صبح در کمال صحت و سلامت در مجلس خبرگان رهبری حضور داشته است.

اما به ناگهان در مدتی کمتر از یک ساعت خبر سکته قلبی و درگذشت هاشمی رفسنجانی توسط تمامی خبرگزاری های دولتی اعلام میگردد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ محمد آقاجانی معاون وزیر بهداشت و درمان اظهار کرد: آیت الله هاشمی رفسجانی، رئیس تشخیص مصلحت نظام امروز حوالی ساعت ۱۸:00 به طور ناگهانی دچار ایست کامل قلبی شد.

بر اساس اخبار رسمی رفسنجانی ساعت ۱۸:20 بعداز ظهر با علائم سکته قلبی به بیمارستان تجریش منتقل شده و بستری میشود.

دکتر غلامرضا محسنی رئیس بیمارستان شهدای تجریش شامگاه یکشنبه تصریح میکند که‌ آیت الله هاشمی رفسنجانی بر اثر ایست قلبی ناشی از سکته قلبی در این بیمارستان دار فانی را وداع گفت. وی اظهار داشت که هاشمی رفسنجانی ساعت ۱۸:۲۰ بعداز ظهر امروز با علائم سکته قلبی و در شرایطی که هوشیاری نداشت به بیمارستان شهدای تجریش انتقال یافت. بلافاصله تمام اقدامات درمانی لازم با حضور ۵ فوق تخصص قلب انجام شد و مراحل احیای قلبی نیز برای ایشان انجام گرفت اما متاسفانه بعد از بیش از یک ساعت تلاش برای احیای وی عملیات ناموفق بود و ایشان حدود ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه بعد از ظهر دار فانی را وداع گفت.

به گزارش خبرگزاری فارس پزشکان ۹۰ دقیقه برای نجات جان رفسنجانی کوشیدند، اما موفق به احیای او نشدند. زمان دقیق فوت رفسنجانی ۱۹ و سی دقیقه روز یکشنبه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۵ به‌ وقت ایران اعلام شده است.

اینک با دیدن فیلم های پست شده بر روی یوتیوپ می توان مشاهده کرد که بلافاصله پس از اعلام این خبر تعدادی ازماموران امنیتی لباس شخصی درمقابل بیمارستان تجریش مستقر شده و شروع به دادن شعارهای یا حسین – میر حسین می کنند. همچنین گروهای کوچکی از اعضای بسیج و لباس شخصی ها در خیابانهای اصلی تهران شروع به تظاهرات کرده و شعارهای تسلیت به رهبر و حمایت از رهبری را سر میدهند.

حال با توجه به اینکه دقیقا نیم ساعت قبل از ایست قلبی هاشمی رفسنجانی و دو ساعت قبل از مرگ او این خبر به همراه پیام تسلیت دستجمعی هیت رییسه و اعضای مجلس خبرگان رهبری به توسط افرادی ناشناخته و با توسل به هک کردن بر روی سایت رسمی مجلس خبرگان رهبری قرار میگیرد چندین سوال بسیار مهم برای هر ذهن کنجکاوی مطرح میشود.

نخست آنکه چگونه این افراد نیم ساعت قبل از بروزایست قلبی هاشمی رفسنجانی از بروز چنین حادثه ای مطلع بودند؟

دوم آنکه چگونه این افراد توانستد وب سایت رسمی مجلس خبرگان رهبری را که توسط یگان سایبری سپاه پاسداران به صورت شبانه روز حفاظت میشود را به این سادگی هک کنند؟

سوم آنکه این افراد برای نوشتن متن پیام تسلیت دستجمعی هیت رییسه و همچنین هک کردن سایت رسمی مجلس خبرگان رهبری به ساعتها وقت احتیاج دارند که این خود مجددا نشان دهنده آن است که چگونه این افراد حداقل از آغاز صبح یکشنبه ۱۹ دی ماه می دانستند که هاشمی رفسنجانی در شب یکشنبه دچار ایست قلبی شده و نهایتا فوت می کند؟

چهارم آنکه چرا علارغم آگاهی سپاه پاسداران از هک شدن سایت رسمی مجلس خبرگان رهبری هنوز هیچگونه گزارش و یا عکس العملی از خود نشان نداده اند؟

پنجم آنکه چرا انتقال هاشمی رفسنجانی از منزلش در جماران به بیمارستان تجریش که بسیار به منزل او نزدیک می باشد حدود بیست دقیقه طول کشیده است؟

ششم آنکه چرا به جای انجام شوک برقی و وصل کردن هاشمی رفسنجانی به دستگاه های احیا قلب و ریه تنها به ماساژ قلبی به مدت ۹۰ دقیقه و تزریق داروی آدرنالین که سبب افزایش شدت ضربان قلب میشود بسنده کرده اند؟

هفتم آنکه مگر نه اینکه مهدوی کنی در ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ در پی حمله قلبی به کما رفت اما او را با وصل کردن به دستگاه های احیا قلب و ریه به مدت چهار ماه تا مهر ۱۳۹۳ زنده نگهداشتند؟ چرا همین شیوه درمانی را برای هاشمی رفسنجانی انجام ندادند؟

هشتم آنکه آیا از بیت سید علی خامنه ای این دستور صادر شده بود که تلاش زیادی برای زنده نگهداشتن هاشمی رفسنجانی صورت نگیرد؟ آیا مجتبی خامنه ای همچنان آرزوی جانشین شدن پدر خود را در سر می پروراند؟

نهم آنکه آیا طرح و نقشه مسموم کردن و کشتن هاشمی رفسنجانی وهمچنین هک کردن سایت رسمی مجلس خبرگان رهبری در اتاق های فکر سپاه پاسداران شکل گرفته و توسط ماموران اطلاعات سپاه انجام شده است؟

دهم آنکه علیرغم نزدیک شدن به انتصابات ریاست جمهوری و اینکه هنوزهیچ کاندیدایی از سوی اصول طلبان معرفی نشده است آیا به قتل رساندن هاشمی رفسنجانی اولین مرحله از یک نقشه شوم دیگر برای کنترل کردن مردم ایران و حفظ نظام است؟

از دیگر سو روح الله زم که خود از نزدیکان «محمدعلی زم» چهره سرشناس فرهنگی در رژیم اسلامی است و پیش از این از ایران خارج شده، به فرانسه پناهنده شده بود و پس از رویدادهای سال 1388 خورشیدی فعالیت‌های خبری و افشاگرانه متعددی داشته، در فیسبوک خود نوشته است: «دو نفر از نزدیکان مرحوم هاشمی رفسنجانی گفته‌اند که هاشمی کشته شده است، از ذکر جزییات بیشتر فعلا معذورم.»

روایت قتل هاشمی رفسنجانی ابتدا از دهان پسر ارشد او مهدی هاشمی و در کنار جنازه پدرش مطرح شد که با صدای بلند فریاد می کشید: «پدرم را کشته‌اند»

وزیر بهداشت ایران نیز در نخستین ساعات درج خبر ایست قلبی هاشمی رفسنجانی، از نیاز به بررسی در مورد علت مرگ او گفت و اذعان کرد کوتاهی پزشکی در کار بوده است ولی به فاصله یک ساعت از اظهار نظر نخست، مجبور به مصاحبه مجدد شد و گفت مرگ این مقام رژیم اسلامی طبیعی و عارضه ایست قلبی بوده است.

روح الله زم در خصوص فشار بر خانواده هاشمی و ملاقات علی خامنه ای با آنها نیز نوشته است: «حوالی ساعت ۱۲ شب رهبر ایران به جماران رفته، اما پیش شرط حضور تیم حفاظت در جماران، «عدم حضور سیدمحمد خاتمی» بوده است.»

خبر این ملاقات نیز پس از وقوع در وب سایت‌های نزدیک به سپاه منتشر شد ولی با فاصله چند ساعت از خروجی خبرگزاری فارس و سایت تابناک به یهانه عدم وجود منبع موثق، حذف گردید.

روح الله زم پیشتر نیز اطلاعات دقیقی درباره روابط پشت پرده سران رژیم اسلامی از جمله لیست حساب‌های جنجال ساز رییس قوه قضاییه و پروژه ترور یکی از فرماندهان سپاه سایبری ایران را مطرح کرده بود.

همچنین وبسایت خبری “آمدنیوز” نزدیک به اصلاح‌طلبان از احتمال ترور بیولوژیکی هاشمی رفسنجانی پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری سال 96 خبر داده و گفته “با فقدان هاشمی رفسنجانی مقدمات برای اجرای سناریوی سپاه پیش از انتخابات فراهم گردید.”، این وبسایت اما دلیلی دال بر این ادعا ارایه نکرده است.

حسام‌الدین آشنا، مشاور حسن روحانی ساعاتی پس از اعلان خبر درگذشت هاشمی، در توئیتر نوشت: “امشب عده‌ای سر آرام به بالین خواهند نهاد ولی بی‌خبر از فردا و پس‌ فردا”.

این احتمالات در حالی مطرح می‌شود که حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت و درمان ایران از کوتاهی در حفاظت از جان رفسنجانی خبر داده و اعلام کرد: “تیم پزشکی همراه ایشان نبوده، در حالی که همراه شخصیت‌ها باید تیم پزشکی حاضر باشد. تیم پزشکی زمانی هم که متوجه شدند، فرصت از دست رفته بود و شاید اگر بودند هم نمیتوانستند کاری کنند. اما اگر این گزارشی که به من داده شده درست باشد کوتاهی کردند.”

وبسایت آفتا‌‌ب‌نیوز نیز خبر داد از اولین لحظات دچار شدن رفسنجانی به سکته قلبی، کم‌کاری پزشکی صورت گرفته است.

علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی سیاست‌مدار کهنه‌کار ایرانی، علیرغم اینکه در رساندن علی خامنه‌ای به رهبری ایران نقش اصلی را داشت، در سال‌های اخیر اختلافات شدیدی با او پیدا کرد. اوج این اختلافات زمانی بود که در ماه آوریل، خامنه‌ای رفسجانی را به دلیل انتشار توئیتی که در آن نوشته بود” دنیای فردا دنیای گفتمان‌ها است، نه دنیای موشک‌ها”، به خیانت متهم کرد.

در تاریخ جمهوری اسلامی ایران، هاشمی رفسنجانی اولین کسی نیست که دلایل مرگ او در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته و فرضیه ترور او مطرح می‌شود. پیش از او، مرگ احمد خمینی، فرزند بنیانگذار جمهوری اسلامی نیز در هاله‌ای از شک و تردید فرو رفت.

در بازجویی‌های سعید امامی، معاون امنیتی وزیر اطلاعات وقت و متهم قتل‌های زنجیره‌ای، آمده‌ است که وی با اشاره به برخی انتقادات سید احمد خمینی به وضعیت موجود، گفته: “متأسفانه حاج احمد آقا به راه یک طرفه بدی وارد شده بود که برگشت نداشت. وقتی دستور حذف حاج احمد آقا را فلاحیان (وزیر وقت اطلاعات) به من ابلاغ کرد مضطرب شدم و حتی به تردید فرو رفتم. دو روز بعد همراه با فلاحیان به دیدار آیت‌الله مصباحی (یزدی) رفتیم، آقایان محسنی اژه‌ای و بادامچیان هم آنجا بودند، البته بعداً حاج آقا خوشوقت هم از بیت (رهبری) آمدند آنجا و نظر جمع بر این بود که نباید به کسانی که با ولی امر مسلمین خصومت می‌کنند، رحم کرد.”

Advertisements

ممنون از دیدگاهی که گذاشتید.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: