اگر در خانه کس است، یک حرف بس است.


وبلاگ گفتمان ترکمنها: چنین ادبیات رفتاری و گفتاری خشونت زا، توهین آمیز، بکاربری برچسبهای غیراخلاقی، …. و تلاش در جهت حذف و نابودی وبلاگ گفتمان ترکمنها، اولین بار نیست و آخرین بار نیز نخواهد بود. چونکه این وبلاگ بارها از طرف افرادی ناشناس و مجهول الهویه که از فضای مسموم خارج کشوری ارتزاق مینمایند، مورد بی مهری و حملات تخریبی قرار گرفته و هر از چند گاهی نیز در شکل و شمایلی دیگر این وبلاگ را مورد هجوم و تعرض قرار میدهند.

‏يکشنبه‏، 2012‏/05‏/13

وبلاگ گفتمان ترکمنها: قاعدتا هر تفکر و هر نوع تلاش و حرکتی بنا به نوع و چگونگی تطابق آن با خواسته و امیال ناظران آن، موافق، مخالف و یا در بعضی موارد دشمنانی را حول خود به صف بندی وامی دارد. که امری طبیعی و عکس العملی قاعده مند میباشند…

براین اساس و با تکیه بر این قاعده میتوان موضعگیری خصمانه و مخالفت جویانۀ فردی بنام «آلپتکین ترکمن» را با مجموعۀ تلاش و فرهنگ رفتاری و گفتاری وبلاگ گفتمان ترکمنها که وبلاگی، بمانند هر حرکت مدنی دیگر تلاش کرده و میکند تا از میان گره های فکری، اخلاقی، … و فرهنگی بتواند پلی بسوی تفاهم و بسوی شناخت از افکار، اخلاق، … و فرهنگ جامعۀ روشنفکران ترکمنهای ایران بخصوص مقیم در خارج بردارد، توجیه و یا قابل فهم دانست. اما خشونت حاکم بر ادبیات ایشان و تحریف و قالب کردن آنها بجای حقایق خود ساخته و از همه مهمتر توهینی علنی به بخشی از افکار و تلاشهای مدنی جامعۀ ترکمنها که در اشکال وسایتها و وبلاگها خود را سازمان داده اند، حرف و صحبت دیگری میباشند که هیچ قرابت و نزدیکی با مفاهیم و واژه های مدنی چون دمکراسی نداشته و نخواهند داشت.

در نتیجه رویکردی که در خود خصلت دروغ و تحریف، مبنای اخلاق گفتمان آن باشند، نمیتوان برای آن از منطق و یا نصیحت سخنی راند. چونکه چنین گرایشی گزینه های گفتمانی خود را نه بر اساس خواستۀ وجدان و عقلانیت، بلکه تمامی گرایشات فرهنگی و اخلاقی آن وارداتی و سفارشی و چه بسا از قاعدۀ » المعذور» تبعیت خواهد کرد.

البته پرخاشگری و دشنامگویی افرادی چون » آلپتکین ترکمن» به برخی از نهادهای مدنی ترکمنها از جمله وبلاگ گفتمان ترکمنها، را میتوان در ناکامی آنها برای تبدیل این وبلاگ به تریبونی برای تهدید، توهین و تهمت به روشنفکران فعال ترکمنها دانست که با پی گیری رد پای اخلاق، فرهنگ و مقاصد تفرقه جویانۀ چنین گرایشهای غیراخلاقی که تحت پوششهای گوناگون و با همدستی برخی از هم کیشان و هم مسلکانش در اروپا به پیش برده میشوند، با تذکرات مکرر و علنی وبلاگ گفتمان ترکمنها که از جمله خصایل ادبیات گفتمانی آن میباشد روبرو گردید. این هشیاری وبلاگ گفتمان ترکمنها، موجب آن گردید تا دسیسه ها و دیگر ترفندهای کهنه و کودکانۀ افرادی چون » آلپتکین ترکمن» و هم پیمانانش چهرۀ واقعی خود را به نمایش بگذارند. بطوریکه آنها، چاره را در گل آلود کردن آب دیدند.

چنین ادبیات رفتاری و گفتاری خشونت زا، توهین آمیز، بکاربری برچسبهای غیراخلاقی، …. و تلاش در جهت حذف و نابودی وبلاگ گفتمان ترکمنها، اولین بار نیست و آخرین بار نیز نخواهد بود. چونکه این وبلاگ بارها از طرف افرادی ناشناس و مجهول الهویه که از فضای مسموم خارج کشوری ارتزاق مینمایند، مورد بی مهری و حملات تخریبی قرار گرفته و هر از چند گاهی نیز در شکل و شمایلی دیگر این وبلاگ را مورد هجوم و تعرض قرار میدهند. خوشبختانه حمایتهای معنوی و روحی بسیاری از خوانندگان گرامی و محترم از سرتاسر جهان که وبلاگ گفتمان ترکمنها تمامی نیرو و توان خود را از آن کسب مینماید، ضامن ادامۀ حیات هر چه دمکراتیکتر این وبلاک شده و میباشند.

در خاتمه برای مستدل کردن گفتارهای خود به ارائۀ چند نمونه از ادبیات تفکر » آلپتکین ترکمن» که از انتشار آن ممانعت بعمل آورده شد، بسنده میکنم تا برای اولین و آخرین بار بس باشند.

ناشناس(آلپتکین ترکمن)

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فرستاده شده در 2012/05/07  در 22:35

رشید اگه حرفی داری بیا اینجا:

http://erkintolkun.wordpress.com/
« در ضمن قلم تو حریف من نمیشه باید خیلی بدوی تا به گرد پای من برسی. اگه تا به امروز هم به تو چیزی نگفتیم به این خاطر بود که میخواستیم زیر نظر خودما به تو درس بدیم. حالا این گوی و این میدان» (تأکیدات از خودم)

ویا؛

« ؟؟؟؟؟؟! خیلی ناشی تشریف دارین متأسفانه. اگه منظورت از نویسنده خودت هستی همون چوپان بهتر از نویسنده ای مثل تو هست.» ( بدلیل حفظ حرمت نام مخاطب که یکی از فعالین ترکمن میباشد حذف گردید)

قضاوت را بعهدۀ خوانندگان محترم میگذارم. انتشار چنین نظراتی چه کمکی میتوانند به زیرسازی فضای سازندۀ گفتمان داشته باشند. چگونه میتوان این نظرات را با موازین و قواعد دمکراسی توضیح داد؟

به‌اشتراک‌گذاری این:

دوست‌داشتن:

نخستین کسی باشید که این نوشته را دوست دارد.

This entry was posted on 13 مه 2012 at 22:15 and is filed under موضوعات. شما می‌توانید هرگونه پاسخ به این ورودی را از راه خوراک RSS 2.0 دنبال کنید. شما می‌توانید به آخر پریده و یک پاسخ بگذارید. هم‌اکنون پینگ کردن امکان پذیر نیست.

3 پاسخ به “اگر در خانه کس است، یک حرف بس است.”

 1. جلال می‌گوید:
  14 مه 2012 در 09:04 | پاسخ دوست من رشید جان مثل اینکه راست راستی برنامۀ حذف تو را در سر دارند. برای همینه که برای جمهوری اسلامی ایران هنوز ترکمنهای خارج نشین چندان مهم نیست زیرا آنها خودشان خودشان را می زنند و نابود میکنند و نیازی به زحمت جمهوری اسلامی ایران نیست. آخه این چه حرفیه که زده میشه ( اگه تا به امروز هم به تو چیزی نگفتیم به این خاطر بود که میخواستیم زیر نظر خودما به تو درس بدیم.) کدام درس از کدام مکتب؟ آخه اینها از چه نوع ترکمنهایی هستند که اینطوری علنا یکی را تهدید میکنند!!! در اروپا زدن این حرفها خودش جرم است. خداوند آخر و عاقبت ما ترکمنها را به خیر بکند. آمین!
 2. بایرام می‌گوید:
  13 مه 2012 در 23:31 | پاسخ رشید جان این فرد یعنی آلپتکین ترکمن یعنی مرد هزار چهره و خود را کانون فرهنگی و سیاسی شاخۀ انگلستان میداند و با کانون کانادا و برلین همکار است. این تصادفی نیست که مطلب او در خوجه نفس چاپ میشود.مقاوم باش از های و هوی اینها نترسید اگر لازم باشه اطلاعات زیادی از چگونگی همکاری او با همکارانش برایتان بازگو خواهم کرد.البته بهتر بود که بهش جواب نمیدادی. زیرا اینها افراد سوخته ای هستند اصل مهره ها کسان دیگری هستند که از جا افتادن وبلاگت ناراحت هستند و حسودی میکنند.
 3. بهرام می‌گوید:
  13 مه 2012 در 23:24 | پاسخ

  یک روز یک دوستم بمن گفت که تمامی نظرات چاپ شده در وبلاگ گفتمان خودشه پرسیدم از کجا میدانی گفت دوستم که مدیر این وبلاگ را میشناسد گفته است. فرداش منهم یک نظر نوشتم با نام «بهرام» فرداش باز هم همان دوستم بمن گفت دیدی باز هم خودش نوشته. گفتم آخه اینقدر هم بی انصاف نباشیم. این فرد من خودم هستم. نتواست جوابی بمن بده موضوع را عوض کرد.حتما الپتکین ترکمن هم تلفنی از این فرد دریافت کرده که این تهمت را به تو میزنه. بی خیالش.آدم حسود چشم دیدن موفقیت دیگران را ندارد.از این آدمها در خارج خیلی زیاده.

Advertisements

ممنون از دیدگاهی که گذاشتید.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: