ناموس ملّت از جانب حراست پاسداران جمهوری اسلامی مورد اهانت و تهدید قرارگرفت!


اطّلاعیّه

اطّلاعیّه

حاجی دأده: بخش اول:             » حراست یا سو استفاده!»
یک مقام از حراست دانشگاه … گنبد دختر های دانشجوی ترکمن رو اغفال و تهدید به تجاوز می کرده است!
این شیطان صفت به دخترای دانشجو می گفته که اگه پیشنهادشو قبول کنن واسشون تو امتحانات نمره بگیره و اگه قبول نمیکردن تهدیدشون میکرده که تو امتحانات اونا رو میندازه!

جزئیات بیشتر این خبر در روزهای آینده به اطلاع دوستان خواهد رسید. …

بخش دوّم:             «حراست یا سو استفاده!»  ادامه …

چند روز پیش موقع امتحانات دانشگاهها خبردار شدیم که یک مقام از حراست موسسه آموزش عالی گنبد که الان دانشگاه کشاورزی گنبد شده دختر های دانشجوی ترکمن رو اغفال و تهدید… می کرده است. وقتی این خبر رو دانشجو های پسر و یک مسئول زن (که  ترکمن هستش) از اون دانشگاه می شنوند با هم قرار می گذارند که دوباره که هروقت اون کثافت دختری رو به اتاقش دعوت می کنه  به یک شکلی ته توی قضیه را در بیارند وچند تا از این دانشجو های پسر و این خانوم ترکمن یه روز با هماهنگی به اتاق این مقام حراست میرن و وقتی در میزنن در رو باز نمی کنه که به زور در رو می شکنن بعد میبینن که دختره ترکمن ( م. ش. ) ساکن گنبد، تنها با اون کثافت ( رئیس حراست دانشگاه جعفری) نیمه عریان و در حال پوشیدن لباسها میبینند و …

ماجرا از این قراره که این کثافت به دخترای دانشجو می گفته که اگه پیشنهادشو قبول کنن واسشون تو امتحانات نمره بگیره و اگه قبول نمیکردن تهدیدشون میکرد که تو امتحانات اونا رو میندازه.

شب همون اتفاق ساعت 1 دانشجویان خوابگاه از ترکمن گرفته تا سایر دانشجویان با شعار دادن در حیاط خوابگاه (چند صد متری با دانشگاه فاصله دارد)

شعارهای دانشجویان(جعفری بی ناموس حیا کن حراست را رها کن) وهمدست این کثافت رئیس دانشگاه (دکتر ستاریان) که به اینجناب هم با شعار (ستاریان حیا کن دانشگاه گنبد را رها کن) ساعت 1:30 کار به ماموران انتضامی میکشه که با 2 ماشین الگانس و 1 تویوتا و چند سمند  نزدیک 6 ماشین از نیروی انتظامی، که قائله را ختم بخیر میکنند.

حالا بعد از این ماجرا قرار بود آقای جعفری رئیس حراست دانشگاه را اخراج کنند اما اون کثافت دوباره آن دختر( م. ش. ) را تهدید کرده که او را از دانشگاه بیرون میندازه و … و ازش به زور یک تعهدنامه گرفته که همه این ماجرا یک پاپوش بوده علیه این حراستیه و الان دوباره خانوم مسئول ترکمن و دانشجوهای پسر رو متهم کردن.

احتمال 100% این اوّلین دختری نبوده که این کثافت بهش تجاوز کرده و احتمالاً آمار خیلی خیلی زیاده.

در حال حاضر دو نفر از دانشجویان ترکمن که اعتراض شدیدتری داشتند مورد مؤاخذه  قرار گرفتند و به احتمال 90% بمدت 3 ترم از دانشگاه اخراج خواهند شد.

 دانشگاه: دانشگاه کشاورزی گنبد کاووس

رئیس دانشگا: دکتر ستاریان

رئیس حراست داشگاه: کثافت جعفری

دختر ناموس دار ترکمن: م. ش.

منبع: فیسبوک «حاجی دأده»

Advertisements

23 پاسخ to “ناموس ملّت از جانب حراست پاسداران جمهوری اسلامی مورد اهانت و تهدید قرارگرفت!”

 1. ترکمنیم Says:

  ترکمن ای وای ترکمن در زیر آماج حملات و توطئه های دشمنانت چگونه کمر راست میکنی در تعجبم !!! ناموس ترکمن شده ویترین هوسرانی عده ای بی ناموس. کجاست اون کسایی که میگفتند و میگویند نباید به طایفه ( گوکلان ) یا طایفه ( یموت ) نباید دختر داد؟ دختر ندهید دختر ندهید دخترانتان نوش جان هوسرانان و بی ناموسان آریایی . ملت و قتی تبدیل شده به طایفه و تیره گری دیگر دشمن میداند چگونه ترکمن را به زانو در بیاورد. امروز مایسا فردا مایساهااااااااااااای دیگر . ناموس ترکمن دیگر شده حراجی نه مسولی نه رهبری نه بزرگی نه و نه و نه هیچکس وجود ندارد در این ملت به این بزرگی که ترکمن را به همدلی و اتحاد فراخواند ترکمن را چه شده چرا اینگون در برابر ظلمها و ستمها سکوت نموده برخیز و بجنگ ای ترکمن نهایتش شهید خواهی شد مگر غیر از این است ؟ ولی ناموست در امان خواهد ماند . یا همچون کرد و بلوچ و ترک و لر و عرب مسلح شو یا ببین ناموست را چگونه به تاراج میبرند.

 2. a Says:

  نباید اسم دختر رو میگفتی

 3. Mohammad Safa Kord Says:

  لعنتبه همشون
  از دختره و امثالش گرفته تا شخص اول مملکتشون

 4. Majid Haidari Says:

  باید که به سزای اعمالشون برسن.والا اولین باره این جور حرفا رو می شنویم.تو دانشگاه!؟؟؟؟؟؟بخاطر نمره=ناموس!!؟باورکردنی نیست حسابی ناراحت شدم.در مقام حراست!

 5. Majid Haidari Says:

  واقعا کفر ادم در می ادم.دخترای ترکمن هم واقعا دیگه خیلی شورشو در اوردن.نمره چیه که بخوای بخاطرش اون کارا رو بکنی.اینا رو باید گذاشت خونه قالی ببافن.قدیمی کار خوبی می کردن که نمی زاشتن دخترا درس بخونن.اینا رو که می شنوی حرس ادم در می اد

 6. ali bazigar Says:

  آقا مجید درس خوندن ونخوندن دخترا ربطی به این موارد نداره، دخترای زیادی از ترکمنهای ما وجود دارن با اینکه به مرتبه های تحصیلی بالا رسیدن با این حال عفاف و پاکدامنی خودشون رو حفظ کردن. اینجا باید شرایط دختر رو که در این موقعیت قرار گرفته نیز باید در نظر گرفت. این طور موردها رو باید خانواده و آشنایان و دوستان اون دختر پیگیری کنند تا دیگه کسی جرات تکرار کردنش رو پیدا نکنه.

 7. vahab sahneh Says:

  مردک اولاٌ اینجور جاها اسم اون شخص رو نباید بدی بعدشم بچه سوسولایی مثل تو یا اونایی که رفتن داخل واین یک ..این دو آقا برو کنار در آوردن اگه یک ذره جربزه داشتن با شیشیه نوشابه ترتیب طرف رو میدادن پس کس شعر تفت بدین

 8. http://turkmenim.blogfa.com Says:

  براستی چه کسی و چه کسانی در این قضیه مقصرند؟ مسلما دختر بدبخت و احمق ( م . ش ) جزوء مقصران این پیشآمد تلخ به حساب میاید ولی باید به حواشی این مقصران هم همچون خانواده ی او که در تربیت و آموختن یک دختر محصل که با هزار امید و آرزو پا به جامعه پر از گرگ و کفتار آریایی که تماما چشمان هوسرانشان بسمت ناموس ملت ( ترکمن) میباشد نیز نباید چشم پوشی کرد!!! آیا ملت ما از این اتفاقات ناگوار درس عبرت خواهد گرفت و خواهد توانست نسبت به شرف و غیرت فراموش شده گذشته خود باز گردد؟؟؟ امیدواریم دیگر چنین ننگی از سوی دختران پاک و معصوم و ساده ی ملتمون رخ ندهد. من معتقدم دختران ملت ما بیش از حد ساده و بی دفاع هستند اینرا خودتان هم واقفید. این سادگی و نداشتن اون شجاعت زنانگی باعث شده دشمنان ما هرگونه که بخواهند با ناموس و شرافت ما تا کنند.هوشیاری واتحاد و انسجام ملی لازمه ی رسیدن به یک ترکمن غیور و شرافتمند است به امید آن روز.

 9. mosalman Says:

  با سلام به همه. بهتره هرکس حرفی میزنه از صحت گفته هاش اطمینان کامل داشته باشه. کی گفته به اون دختر ( م.ش) تجاوز شد؟! بلکه فقط به اون پیشنهاد داده شد و اون هم با قاطعیت رد کرد و سر و صدا به پا کرد. و اون دختر بود که اون مسئول شیطان صفت رو رسوا کرد و تا پای اجراج از دانشگاه رفت تا نذاره بقیه دخترا مورد سوء استفاده قرار بگیرن.

 10. mosalman Says:

  با سلام به همه. بهتره هرکس حرفی میزنه از صحت گفته هاش اطمینان کامل داشته باشه. کی گفته به اون دختر ( م.ش) تجاوز شد؟! بلکه فقط به اون پیشنهاد داده شد و اون هم با قاطعیت رد کرد و سر و صدا به پا کرد. و اون دختر بود که اون مسئول شیطان صفت رو رسوا کرد و تا پای اجراج از دانشگاه رفت تا نذاره بقیه دخترا مورد سوء استفاده قرار بگیرن. k

 11. dfjeoishfoi Says:

  سلام برادر با غیرت ترکمن! در مورد نوشته ات در مورد اتفاق داشگاه ترکمن میخواستم یه خواهش ازت بکنم! جان دوغان! جان باللی! برو اون مطلبت رو ویرایش کن و اسم اون دختر رو پاک کن و فقط بنویس م.ش. نذار آبروی اون دختره بیچاره بره. مقصر اصلی اون مسئول شیطان صفته نه اون دختر. خودتو بذار جای اون دختر. خوشت میاد وقتی تو گوگل اسمت رو سرچ کننن یه سری مطلب در مورد تجاوز بهت بیاره! تازه تاجایی که من شنیدم تجاوزی هم در کار نبوده و فقط پیشنهاد بوده که اون دختر هم رد کرده و سروصدا به پا کرده. از آه اون دختر و از خدا بترس! بخاطر افشای جرم به جنایتکار آبروی یه مظلوم رو نبر.

 12. دختر ترکمن Says:

  برای تجاوزی که صورت نگرفته، ترکمن…. وای ترکمن …. راه نندازین! چه دخترهای ترکمنی که از ترس اینترنتی شدن، صدایشان درنیامده. و حالا این مایسای عزیز، قربانی تبلیغات یه عده به اصطلاح ترکمن دوست شده!!! آبروی ترکمن ها را همین ترکمن دوستان عزیز، با ذکر نام دختر مردم، می برن! دخترای زیادی می شناسم که مورد تجاوز ترکمن های باغیرت!!! قرار گرفته و ترس اینترنتی شدن، نگذاشته که حرف بزنن چه برسد به فریاد! و 80 درصد این دختران هم دانشجو نبودند!!!!!!!!!!!
  ترکمن های باغیرت عزیزم، بعضی مواقع، فقط بعضی مواقع، احساس کنید که شما هم خدای نکرده عقلی در سر دارید، و این گونه از بحث دانشگاه اولاً همه ی دخترای دانشجو را به سر دار نبرید، در ثانی، از مایسا برای مقاصدتان سوء استفاده نکنید! لطفا!

 13. حقوقدانان جوان Says:

  خانم دختر ترکمن …………………….!!!!!!!!!!!! معلومه خیلی عقل تو ی سر شماست هاااااااااااااااا
  شمااااااااااا بشین توی خونه مواظب خودت باش.
  دختر ترکمنی که به تهدید و سوء استفاده از سوی پسران ترکمن مورد ………؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ قرا گرفته رو با انگشتات بشماااااااار اگر پیداااااااا کردی بیا من خودم توی تمام وبلاگها و وب سایت ها از شمااااااااا و مدعیون سنگ به سینه زن ترکمن عذر خواهی میکنم.من در جامعه زندگی میکنم من از اکثر وقایع دور ورم خبر دارم شمااااااااااااا برایمان شعر نخوانید لطفا. گیرم این صورت نگرفته میخوای آماری دیگر بدم که هیچ وقتم رسانه ای و اینترنتی نشده تاااااااااااا با شنیدنش از حرص و ناراحتی از خودت و ………. متنفر بشی و آرزوی نبودن بکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آبروی ترکمن با اینااااااااا رفته یااااااااا !!!!!!!!!!!!! حیف که نمیخوام دشمنان ملتمون به ریشمون بخندند و گرنه حرفهای زیادی در این باره ها هست که گفتنش شما وامثال شما رو از ناآگاهیتون پشیمان میکنه. برو برو خانم محترم درباره چیزایی که نباید و نمیدونی و
  آگاه نیستی اظهار لطف نفرمااااااااااا. آمار مازنداران رو بدم یا گرگان رو یااااااااااا……………..؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 14. Hojanepes Says:

  حقوقدانان جوان! … مرسی . امید ما بشماهاست!….

 15. دختر ترکمن Says:

  از تایید همدیگر لذت ببرید. جناب حقوقدانان جوان عزیز، جوانتر از آن هستی که توی جامعه باشی!!! توی جامعه باشی و چشماتو باز کنی و حقایق رو ببینی.
  نوشتم «دختر ترکمن» و شما مردان ترکمن طبق معمول خواندید «دختر بی سواد خانه نشین و احمق ترکمن»!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  عزیزان، آن دختران، مادران شما بودند!!! نه من. من از بچگی در دامان اجتماع هستم. شما که چند صباحی اومدین خیابان گز کردن، و اجتماع را با خیابان های شهر یا روستایتان اشتباه گرفتین، آمار تجاوز پسران (مردان) ترکمن را نمی دانید!؟ من آمار نمی دهم. شما که در اجتماع هستین آمار دقیقش رو دارید، اگر فقط سواد داشته باشید که آمار را بخوانید، و چشم داشته باشید آمار را ببینید، و در نهایت یه خورده ی کوچک شعور داشته باشید که آمار را بفهمید!!!!!
  در نهایت عرض می کنم که این گفته های من، نه حمایت از آن حراست پلید دانشگاه است، بلکه من از پلیدهای دنیا بیزارم. چه ترکمن، چه غیر ترکمن. فقط انسانیت.
  کاش بیطرفانه، فقط با انسانیت به موضوع نگاه می کردین و دم از پاکدامن بودن خودتان نمی زدین. کاش وقتی به موضعی ابراز انزجار می کنیم، انسانیت را مدنظر داشته باشیم (تا حقوق مایسا پایمال نشود) نه قوم و قبیله!
  حرف من این است، قومیت و ترکمن بودن و نبودن در اعتراض به این عمل شنیع هیچ ربطی ندارد.
  من انسانم و این عمل زشت است پس من اعتراض می کنم.
  چه ترکمن باشم، چه نباشم!

 16. حقوقدانان جوان Says:

  تایید حقایق برای کسانی که از حقایق گریزانند تلخ و ناگوار است. بنده برای سخنانی که میزنم نیازی به تمجید و تایید هیچ کس ندارم اینکه سخنان اینجانب با تفکرات و عقاید برخی دوستان همخوانی دارد آنرا نوعی تمجید و چهچه و کبکبه برای یکدیگردانستن امری نادرست و غلط است. بنده نه مدیر سایت رو میشناسم نه هیچ یک از کسانی که اینجا اعلام نظر مینمایند را. بنده اینقدری عمر از خدا گرفته ام که بدانم حقایق چیست و کجاست.
  اینکه شما خود را بیسواد بدانی و احمق یک مشکل شخصیه و به خودتون بر میگردد و گرنه هیچ یک از دختران و زنان ملت ما آنگونه که شما میگویید نیست و نخواهد هم بود. انها باسواد و با دانش و با استعداد فراوان هستند اما از لحاظ ژنتیکی بگم خیلی ساده و کم رو هستند.
  اول شما باید معنی تجاوز و سوء استفاده رو بدانید تا . . .؟؟؟ آنچه که بحث ماست سوء استفاده و تجاوز و هتک حرمت میباشد که با آنچه که شما میگویید تجاوز مردان ( ت ) زمین به آسمان متفاوت است. تجاوز یعنی : استفاده از اهرم زور و قدرت و سوء استفاده یعنی واداشتن به اکراه و انجام چیزی بر خلاف میل طرف و بیشتر در مواردی که شخص اغفال گر بر مسند قدرتی میباشد رخ میدهد همانند آنچه که در دانشگاه گنبد رخ داده حال شده یا نشده بکنار. ولی تمام شرایط لازم که تجاوز وسوء استفاده نامیده میشود درش دخیل بوده. وآنچه که شما میگویید چیزیست غیر از این و شما روی آوردن مردان ترکمن به فحشا و فساد جنسی را به اشتباه تجاوز و سوء استفاده قلمداد نموده اید چیزی که در میان ترکمنان ترکمنستان کمونیست هم تا به حال گزارش و دیده نشده . انسانیت برای همه مهم و قابل احترام هستش و در آن کسی اختلاف ندارد. اما بحث ما اینجا گذشته از انسانیت بررسی و واکاوی وضعیت فرهنگی و اجتماعی و تاریخی و خانوادگی و حفظ هویت و خون ترکمنهاست. شما میگویید من انسانم چه این باشم چه آن باشم اعتراضم میکنم مگر کاری که ما داریم میکنیم ( اعتراض اینترنتی) رقص و پایکوبیه؟؟؟ اعتراض شما اونوقت چه شکلیه که با اعتراضات دیگران متفاوته؟ مسلما شما نباید ترکمن باشید که اینگونه از اعتراضات ناچیز و خیلی کم اونم صلح آمیز ما اینگونه دست به قلم شده اید ما اگر همچون کردها و بلوچها و زابلیا و و و و ها قمه و چاقو و تفنگ میکشیدیم گمانم میگفتید ماها جزو انسان نیستیم و . . . هستیم نه؟؟؟ در ضمن اگر بحث ما ناراحتتون میکنه خوب اختیار دارین نظر ندین ما خودمون بحث رو با دیگر دوستان دنبال خواهیم نمود.

 17. دختر ترکمن Says:

  لطفا جمله را با دقت بخوانید! « عزیزان، آن دختران، مادران شما بودند!!! نه من. » پس نتیجه می گیریم که بیسواد احمق کیست؟!!!!!!
  و جمله ی بعدی که باید دقت کنید مربوط به بخش اول نظرات بنده است « این گونه از بحث دانشگاه اولاً همه ی دخترای دانشجو را به سر دار نبرید، در ثانی، از مایسا برای مقاصدتان سوء استفاده نکنید! لطفا!»مقاصد شما مگر این نیست که ترکمن را از زیر یوق استکبار این حکومت خلاصی دهید! از مایسا برای مقاصدتان سوء استفاده نکنید.
  باز هم تاکید می کنم « از دختران ترکمن سوء استفاده نکنید.»
  من ترکمن هستم! یک زن ترکمن! تنها مدرکی از تاریخ ترکمن که اصالت و نجابت اش و تمام فرهنگ ترکمن را سالیان متوالی به دوش کشیده است. شما اگر راست می گویید که ترکمنید، چاؤوت بپوشید، یا دؤن! دوتارت کو ترکمن؟!!! من تمام تاریخ زنده ی ترکمن هستم و قبل از اینکه بیگانگان بر من (در تاریخ ترکمن) ظلم کنند، مردانم اولین کسانی بودند که ظلم کردند.
  بیخیال، من هیچ امیدی به فهم شما ندارم! شما را با چند نفر مثل خودتان تنها می گذارم که با هم بنشینید و از ظلم های دیگران بگویید، و وقتی کم آوردید به زن ها طعنه ی ساده بودن، و بیسواد بودن بدهید! دست بزنید و خوشحال باشید!
  من را با شما کاری نسیت، اما بدانید، آن ترکمن ها که یک زمانی «ترکمن» بودند، همگی مردند! من مرد ترکمن نمی بینم! الکی خود را خسته نکنید، فارس برده ی ترکمن بود!!! ولی الان زمانه برعکس شده! اسم ما برده نیست، ولی ناراحت نباشید، این حکومت، به همه ی مردمانش چه ترکمن چه غیر ترکمن به چشم برده نگاه می کند. خودتان هم خوب می دانید که به خودشان هم رحم نمی کنند، چه برسد به بلوچ و ترک، کرد و ترکمن!

 18. هم شهری Says:

  با سلام به همه
  من به تازگی متوجه این مسئله شده ام! متاسفم که چطور همه ی به اصطلاح وبلاگ ها و فروم های طرفدار ترکمن! اینطور ساده لوحانه و ببخشید( احمقانه ) خودشون به خودشون دارن توهین میکنن! آیا شما میدونید همه این شایعه ها بخاطر رسوایی و مشخص شدن اسناد و مدارکی علیه مسئولین اداره دانشگاه رخ داده و از طریق یک نقشه نخ نما که این روزها خیلی ها سعی دارن ازش استفاده کنن، علنی شده
  داستان اصلاً اینطور نیست که شما میگین! من پیشنهاد میکنم بجای هارت و پورت های الکی و تشویش ذهن خودتون و خانوادتون برید اصل مطلب رو بپرسید و یا لااقل از یه مرجع مطمئن و آگاه بپرسید! بابا همه این داستانها با تهدید یه کارمند اداره بخاطر رسوایی مالی و اداری در مورد بررسی اسنادش توسط واحد حراست صورت گرفته! من از چشمان بیشتر به اون مسئول حراست اعتماد دارم! ایشون کسی بوده که اگه تنها 1 بار سعی کنید به فرهنگی ها با سابقه تو همین شهر مراجعه کنید و از ایشون در مورد سوابق کاریش بپرسید بهتون میگن، خواهشاً از ترک و فارس ها نپرسید ! برید از همون ترکمن ها بپرسید! همه این چرت و پرت ها اول برای تخریب شخصیت اون دختر و اون مسئول بوجود اومد ولی اگه انصاف دارین برین از خود اون دختر سوال کنید و ببینید آیا اسم اون فردی رو که مجبورش کرده بخاطر ارتباط نامشروعش، بره و دروغ سر هم کنه رو میگه! الان گفته و من میدونم! حالا هی شما بیاین و داستان رو سیاسی کنین و به مسائل دیگه ربطش بدین! اینو یادتون باشه اگه واقعاً این اتفاق براتون بیافته همینطوری راحت میاین تو اینترنت پخشش کنین؟ مطمئناً جواب همه نه هستش! ما مسلمانیم و تعصب داریم! اگه کسی خطایی کرده باید مجازات بشه ولی اگه نکرده نیاید تهمت و افترا بهش بچسبونی! جهت اطلاع همه دوستان، این خبر از یک صفحه فیسبوک منتشر شده که که یه نفر به نام حاجی دده که هیچ اطلاعات دیگه ای هم ازش کسی نمیدونه، اومده و شایعه رو ایجاد کرده، بله دوستان دزدی از بیت المال و دستگیری افراد خاطی و اخراجشون باعث شده این تهمت ها برای بدنامی واحد حراست ایجاد بشه! مسئول حراست باید چوب خدمت صادقانه به همین مردم که خانواده های منو شما، فارس و ترکمن، زابلی و بلوچ هستن ، رو بخوره! دوستان اگه تحقیق کردین و یا لااقل 5 دقیقه خوب فکر کردین و کمی براتون قابل فهم شد و متوجه اشتباهاتتون شدین، سریعاً از منتشر کننده های خبر بخوایین تا این خبر رو از صفحات وبلاگ و سایتاشون حذف کنن! تا لااقل آبروی همشهریهامون کمتر از بین بره و در مقابل خدا طلب استغفار کنیم! اگه اعتقاد به اسلام دارین که خدا رو شکر ولی اگه به اسلام هم اعتقاد ندارین به وجدان و انسانیت چطور!؟؟؟؟؟

 19. Hojanepes News Says:

  سلام! جهت تنوع و میان کلام، شعری رو که در آنزمانها سروده بودم برایتان تقدیم میکنم:
  شکوفه شورا

  د شت خـا مـوش ا ست و صـحـرا بی عــلـف، (2)
  ا شــک ِ چــکـیــده
  ز گـونـه ها ی د خـترکا ن ِ بـا د ِ خــزر،
  بـر بــا م آ لاچـئـقـهـای ِ
  خــا لـی ا ز نـا ن ِ تــرکــمـن،
  حــکا یـت ا سـت ،
  زقــطـره هـای خــون شــهـیـدا ن .
  شــکا یـت ا سـت ،
  ا ز نـفـیـر سـتمـکـشا ن ِ قــر ن.
  ***
  چـه بگـویـم ؟
  ا ز نبود ماه د ر آ سمـا ن شـب.
  چـه بـنـا لـم ؟
  ا ز ظـلـمـا ت بی د ریـغ تـا ریکـیـهـا.
  نـا له مـن که مـرهم راز جـنگل بی بـرگ د شت و صـحـرا سـت،
  د ر ظـلـمت شـب پـرسـتا ن قــرن،
  گــم گـشته و حـیـرا ن ا سـت،
  ز د یــده
  خــلــق ِ
  مــا تــم زده .
  آ ی آ شــنای نـا آ شـنا!
  تــو را گــویـم!
  ا یــن چــه بـلا ئـیـست،
  کــه بــر بر فراز سـتـمکــشـا ن تـنـیده ؟!
  – ا نــد ر شـب بی ســتا ره .
  – ا ز یـک کـیسـه بذ رغـم بگــويم
  – یــا –
  یـک چـوُوال گندم نـون؟
  رويـش بذ ر غــم
  ا نـد ر مــزا ر صـحـرای بی آ ب و عـلـف،
  حکا یت ا سـت،
  ز آ وا ر د رد ها ی بیـکـران خـلـق.
  ***
  خــنــد ه خــجــول
  ا ز لـبـا ن ِ دخــترا ن تــرکــمــن،
  رخـت بر بـسته و
  – د یــگــر –
  آ شــیا نـه غـم هـست و
  ز ا ر ی .
  ***
  ا ين چـه خـزا نی ا سـت که رنگِ زرد ِ برگ ِ د رخــتا نـش،
  بـه سـياهـی نـشـسته ا سـت!؟
  گــر هـم خـزا نــی هـسـت،
  – زمـا ن حــزن ا سـت و ا نــد وه و
  ز ا ر ی .
  ***
  نـسـیم خــزر
  – و –
  بــا د ِ خــوا رزم،
  شــعـا ر شــورا هــا
  – و-
  یــا د ِ آ زرم،
  – د یـگــر –
  به گـل نـشـست و
  شــکـوفـه د ا د !!!
  د ر قـا مــوس ِ
  کــوردلا ن ِ
  قــــــر ن .
  ا یــر ا ن – ۲۶/۱۰/۱۳۶۰ خورشــیدی

 20. حقوقدانان جوان Says:

  جمله شما در چند گزینه خلاصه شده : 1 – از نام ( م .ش ) سوءاستفاده برای مقاصدتون نکنید ما از نام و حیثیت کسی برای رسیدن به اهدافمون هیچ وقت استفاده نکردیم و نخواهیم کرد خود اینجانب در فیس بوک فعالیت دارم و از تمام ترکمنهایی که اونجا هستند اکثرا درخواستم اینه که تصاویر شخصی ناموس ملتمون رو آپلود نکن و چیزای دیگری که موجب رنجش دیگران میشود رو نذارند اونجا و این برخلاف ادعای شماست که میگویید ما از نام دیگران بالا میرویم. پس لزومی نمی بینم داد بزنید سوءاستفاده نکنید. 2- اینکه ما دیگر آن مردان سابق ترکمن نیستیم تقصیر از ما نیست مشکل از پیشینیان ماست که اسب و تفنگ رو گذاشتن کنار شجاعت جوانان نسل ما باهاش رفت. 3- این چند نفر مثله خودتون که میگویید از وقتشون و ثانیه هاشون گذاشتند برای ملتشون آمدند بحث را بجایی برسانند نه آنکه مثله شما سنگ اندازی کنند. 4- در اینکه زن ترکمن در رونق بخشی فرهنگ ترکمن تاثیر گذاره شکی درش نیست اما اینکه مردان ما لباس ترکمنی نمیپوشند دلیلی بر کم اهمیت جلوه دادن آنها نمیشه پس اگر ماهم بخواهیم بدنبال ایراد گرفتن باشیم مثل شما سوال باید بکنیم چرا دختران ترکمن با مانتو به مدرسه و دانشگاه و و و . . . .دیگه میروند؟ که اینها همش میشه بهانه برای خارج شدن از اصل موضوع مبحث مورد نقدمون پس خواهشند ماجرا را به حاشیه نرانید .

 21. حقوقدانان جوان Says:

  جناب آقای همشهری ما نیاز به وکیل مدافع نداریم ما خودمان مسله رو حل وفصل میکنیم شما بفرمایید بکارای دیگتون برسین.اینکه این مسله به چه شکل بوده و رخ داده یا نداده برای من یکی هیچ اهمیتی نداره چونکه خود من شاهد هتک حرمتها و چشم چرانی همشهریهای گلمون بودم و هر از گاهی در دیدار باهاشون مورد عنایت لفظی قرار میگیریم .ما این اتفاق را جرقه ای میدانیم برای برداشتن سرپوشهایی که گذاشته شده و ملت ما از آن نا آگاه و غافل است بعد سالها سکوت و خفقان در میان جامعه ترکمن حال که بستری برای ارتباط جوانان ترکمن و همفکری و هم اندیشی فراهم شده شماها امدید و نقش تخریب چی جبهه رو بازی میکنید نه اخوی با این ننه من غریبا بازی که در میاوریند نمیتونین صدای حق ملت رو خفه و انهارا به مدارا دعوت کنید.

 22. هم شهری Says:

  جناب آقای حقوقدان جوان، خوب گوش کن عزیز من! من نمیگم عدل و داد برقرار شده! من با هیچ چیزی تو جامعه کار ندارم و نمی خوام الکی نصیحت کنم!
  دوست عزیز، من با اصل این موضوع مشکل دارم و میدونم از اساس اشتباه هستش و کلاً با دروغ طرح ریزی شده، اصل داستان بخاطر رونمایی از پرونده کارمند اداری دانشگاه هستش که ایشون با چند نفر دیگه این دسیسه رو جور کردن و چون اون دختر رابطه نامشروع به برخی از افراد داشت، از همین مسئله سوء استفاده میکنن و تهدیدش میکنن و در آخر خودش میفهمه که همه چیز خراب شده ، خودش اعتراف میکنه و تمام ماجرا رو توضیح میده، الان اون کارمند از کار بی کار شده و پرونده اختلاصش در حال بررسی هستش! حالا شما و اون حاجی عزیز که حیف اسم حاجی، تو فیسبوک چهار تا دروغ رو سر هم میکنه تا ذهن های یه سری آدم بی خبر رو به چالش بندازه، خب، یه سوال: تو اصلاً ایشون رو میشناسی؟ الان من برگردم بگم پدر جنابعالی دزد و قاچاق فروشه و با 10 تا زن بد کاره رابطه داره و خانوادش تو خیابون هستن، درسته؟ ببین عزیز، شنونده باید عاقل باشه، البته از شما عذر خواهی میکنم که این لغات رو گفتم ولی سعی کن اگه میخوای از حقوق کسی دفاع کنی برو از حقوق همون مسئول حراست دفاع کن، اگه بخوای میتونی بری دفترش و با خودش صحبت کنی! هر چند خیلی از ماها فقط شعار میدیم و مطمئن هستم شما هم داری الکی دم از احقاق حقوق میزنی! از ما گفتن، زندگی مشکلات زیادی داره و باید در مشکلات درست تصمیم بگیری! اگه میخوای اهمیت موضوع رو بیشتر بفهمی ، فکر کن این تهمت به برادر خودت زده شده، یا اون دختر خواهر توست! از خواهر و برادرت دفاع نمیکنی؟
  امیدوارم کمی با فکر تصمیم بگیری
  موفق باشید

 23. حقوقدانان جوان Says:

  جوابی جز سکوت نیافتم . . . آنان که سنگ دیگران را به سینه میزنند چه کاسب میشوند خدا عالم است.(قابل توجه دختر به اصطلاح ترکمن و آقای به اصطلاح همشهری ). در ضمن قابل توجه شماها : تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزهااااااااااااااااااا .


ممنون از دیدگاهی که گذاشتید.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: